Nefes Koçluğu

“Dur biraz nefeslen…”

“Nefesler tutuldu…”

“Ohh! Bi rahat nefes aldım…”

“Nefes kesen dakikalar…”

“Ay, nefesim daraldı…”

İyi/kötü bir çok durumu anlatmak için farkında olmadan kullandığımız daha bir dolu tabir vardır içinde “nefes” geçen. Çünkü nefes her şeydir ve her şey nefestir. Ruh halimiz değiştikçe nefesimiz değişir. Bizim kontrolümüz dışında olur nefesimizdeki bu değişim. Yani yaşadıklarımız, fiziksel aktivitelerimiz, düşüncelerimiz, duygularımız, psikolojimiz nefesimizi doğrudan etkiler. Elbette tam tersi de geçerlidir. Yani nefesimiz fiziksel durumumuzu, düşüncelerimizi, duygularımızı, psikolojimizi doğrudan etkiler. O zaman diyebiliriz ki nefesimizi kontrol etmemiz bedenimizi, zihnimizi ve duygularımızı kontrol etmemiz demektir.

Nefes, yaşam ve sağlık kaynağıdır. Bununla beraber nefesi doğru almadığımızda bütünsel olarak sağlığımız olumsuz etkilenir.

Nefes koçluğu ile doğru nefes almayı, nefes üzerinde kontrol sağlamayı, bilinç, düşünce ve duyguları fark edip, kabullenmeyi, bilinçaltındaki yanlış inançları temizlemeyi, anda olmayı herkesin deneyimlemesini amaçlarız. Nefesle, farkında bile olmadığınız ama bilinçaltınızda olan ve düşünce ve duygularınızı yöneten, işinize yaramayan kalıplarınızı, inançlarınızı bırakır ve dönüştürürsünüz. Nefesinizi tanıdığınızda kendinizi tanırsınız. Nefesinizi dönüştürdüğünüzde kendinizi dönüştürürsünüz.

Nefesiniz aynanızdır.

Nefes ruhun kapısıdır.

Nefesini bilen nefsini bilir, nefsini bilen Yaradanı bilir…

Bireysel seanslar ve atölye çalışmalarıyla nefesinizi bilmeye ne dersiniz?